• Design

O co chodzi w tym UX i dlaczego to takie ważne?

Czym jest UX?

W dużym skrócie UX (od User Experience) to wszystkie doświadczenia, myśli i emocje jakie towarzyszą użytkownikowi podczas korzystania z produktu cyfrowego np. strony internetowej. Projektowanie UX jest zatem sposobem projektowania interfejsów, który uwzględnia potrzeby użytkowników, ich przyzwyczajenia i umiejętności a także założenia biznesu którego dotyczy strona. Wszystko po to aby użytkownik z łatwością poruszał się po stronie, bezproblemowo znajdując informacji jakich szuka.

Brzmi to dosyć skomplikowanie ale na pomoc przychodzi nam iteracyjny proces, który w Webo wygląda następująco:

  • Zebranie wymagań - jest to pierwszy krok jaki musimy wykonać w celu zaprojektowania strony. Poznajemy wszystkie założenia oraz firmę i użytkowników przyszłej strony.
  • Analiza otrzymanych informacji - podczas tego etapu porządkujemy wszystkie otrzymane dane. Analizujemy przekazane potrzeby, założenia i rozpoczynamy pracę koncepcyjne opracowując m.in. mapę strony czy ścieżki użytkownika.
  • Stworzenie koncepcji produktu - projektujemy architekturę informacji, szkicujemy pierwsze widoki, kończąc na prototypie/szkielecie strony.
  • Weryfikacja/testowanie prototypu - w tym etapie sprawdzamy czy prototyp spełnia cele i założenia oraz czy odpowiada na potrzeby użytkowników.
  • Projektowanie warstwy graficznej - na podstawie zaakceptowanego prototypu, projektujemy szatę graficzną nowej strony/sklepu uwzględniając identyfikację wizualną marki i obecne trendy.
  • Po przejściu procesu projektowego nadszedł czas na wdrożenie i rozwój produktu - w tym miejscu implementujemy najlepsze wypracowane rozwiązanie w celu jego dalszego ulepszania, podczas konfrontacji z rynkiem. Na każdym etapie bardzo ważny jest kontakt z naszym klientem, który weryfikuje czy założenia projektu zostały spełnione, jednocześnie zgłaszając swoje uwagi i akceptując każdy kolejny etap.

Udostępnij:

Potrzebujesz naszej pomocy lub wyceny projektu?

Skontaktuj się z nami i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji

Skontaktuj się z nami

-/ Nasi klienci

Poznaj firmy które nam zaufały

Brand logoBrand logoBrand logoBrand logoBrand logoBrand logoBrand logoBrand logoBrand logoBrand logoBrand logoBrand logo